kalendarium
Poniedziałek, 2015-11-30
Imieniny:
Andrzeja, Maury
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminagrybow
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Z życia szkoły

Jesteś tu: » Strona startowa » Z życia szkoły

Święto Niepodległości

10 listopada br. miała miejsce w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Krużlowej uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. Katarzyny Grucy Drąg i p. Anny Radzik włożyli wiele trudu w przygotowanie tej akademii. Dla wszystkich uczniów była ona przypomnieniem historii naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą tak ważną rocznicą.

autor: AB


Krótkie przypomnienie z historii: W wyniku I wojny światowej (1914-1918) Polska odzyskała niepodległość. Stało się to możliwe wobec klęski państw centralnych (Niemiec i Austrii) oraz wycofania się z wojny Rosji Radzieckiej, która zawarła separatystyczny układ z Niemcami (marzec 1918), pozbawiając się możliwości udziału w paryskiej konferencji pokojowej. Wydana przez II Wszechrosyjski Zjazd Rad Delegatów Robotniczych i Żołnierskich (1917) Deklaracja praw narodów Rosji i Dekret Komisarzy Ludowych (1918) nie miały wpływu na odbudowę polskiej państwowości. Za datę odzyskania niepodległości uważa się 11 listopada 1918, dzień przekazania J. Piłsudskiemu przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa nad wojskiem polskim i powierzenia mu misji utworzenia rządu po rozwiązaniu się Tymczasowego Rządu Republiki Polskiej w Lublinie.
(źródło: Wiem - Portal Wiedzy)


fot. AB


Więcej zdjęć z akademii znajdziesz  TUTAJ!!!


 
W dniu 20 października 2015 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej odbyło się uroczyste ślubowanie na ucznia szkoły podstawowej.

 

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

 

Po programie artystycznym Pan Dyrektor Stanisław Wanatowicz dokonał uroczystego pasowania uczniów, którzy ślubowali „(..) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…). Wychowawczynie p. Maria Sapalska i p. Elżbieta Rogowska wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia.


Po uroczystości rodzice uczniów kl. I przygotowali dla uczniów i  na słodki poczęstunek.Więcej zdjęć z uroczystości ślubowania znajdziesz TUTAJ!!!Uczniowie z Krużlowej na VI PZU Festiwalu Biegowym w Krynicy – Zdroju


 

11 września 2015 roku 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej wzięło udział w Biegu Małopolski. Są to zawody organizowane w ramach  VI PZU Festiwalu Biegowego dla uczniów szkół z ternu naszego województwa rozgrywane w trzech kategoriach: klasy I – III, klasy IV – VI i gimnazjum.

W tym roku w eliminacjach  rywalizowało ze sobą 960 uczniów. Do finałów zakwalifikowali się: Maciej Rak (2006), Patryk Poręba(2003), Magdalena Poręba (2003), Anglika Filipowicz (2003), Jakub Bieniek (2003), Aleksandra Grygiel (2004), Mirosław Kłapacz (2003) i Patryk Szczerba (2004). Po zaciętej walce Patryk Poręba wywalczył II miejsce w kategorii chłopców z klas IV – VI, uzyskując czas 2:12.

Podczas pobytu uczniów na festiwalu wszyscy aktywnie uczestniczyli w zabawach organizowanych w Strefie Dziecka i Strefie PZU. Wszyscy uczestnicy otrzymali również  posiłek regeneracyjny i drożdżówkę, częstowali się też lodami ufundowanymi przez Firmę Koral.

Po całym dniu atrakcji zmęczeni, ale szczęśliwi z medalami na piersiach uczniowie wrócili do Krużlowej.

Organizatorem i koordynatorem wyjazdu był mgr Waldemar Śniadecki. Koszty przejazdu pokryła Gmina Grybów.

 

 

Autor: Waldemar Śniadecki 

 

 


&a