kalendarium
Poniedziałek, 2015-04-20
Imieniny:
Agnieszki, Amalii
kalendariummenumenuankieta

W szkole najbardziej podoba mi się to, że:

Pokaż wyniki
ankietapoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
https://www.facebook.com/pages/Szko%C5%82a-Podstawowa-im-ks-Jana-Twardowskiego-w-Kru%C5%BClowej-Wy%C5%BCnej/317527041606148?pnref=lhc
http://uczniowskiee-portfolio.blogspot.com/

Z życia szkoły

Jesteś tu: » Strona startowa » Z życia szkoły

Sprawdzian po klasie szóstej


 

W bieżącym roku szkolnym sprawdzian po szkole podstawowej odbędzie się 1 kwietnia 2015 r. wg poniższego harmonogramu:
- część 1 – język polski i matematyka – godz. 9:00
- część 2 – język obcy nowożytny – godz. 11:45

 

Dla pozostałych uczniów jest to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.Mikołaj w naszej szkoleKażdego roku w grudniu do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Św. Mikołaj. A że w szkole w Krużlowej są same grzeczne dzieci to i tym razem odwiedził nas miły starszy siwy PAN z dużą ilością worków wypełnionych prezentami. Dzieci z niecierpliwością czekały na przybycie tego świętego. Radości nie było końca. Cieszyli się wszyscy, ci mali i duzi. Dziś mają jeszcze jedno życzenie: Odwiedź nas Mikołaju w następnym roku!!!Więcej zdjęć z wizyty Św. Mikołaja znajdziecie na facebooku. 


 

Mikołaj w klasie I a i I b

Wreszcie nadszedł dzień, na który czekały wszystkie dzieci – dzień spotkania z Mikołajem.
Więcej zdjęć TUTAJ!!!


Dzień Pluszowego Misia w klasie I

25 listopada uczniowie klas pierwszych przyszli do szkoły ze swoim najlepszym przyjacielem i niezastąpioną przytulanką  przy zasypianiu-
„ Pluszowym Misiem”.
Dzieci śpiewały piosenki , nadawały imiona swoim maskotkom, tworzyły scenki dramowe.
Wspólna zabawa przy muzyce pozostawiła po tym dniu miłe wspomnienia.


Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ!!!


 

Pierwsza pomoc

 

 

 

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”.

 

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas pierwszych. Podczas zajęć poznali elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy. Poznali czynności ratujące życie  tj. sprawdzanie przytomności, prawidłowe wezwanie pomocy, numery alarmowe, sprawdzanie oddechu, ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Pod okiem instruktorów i starszych kolegów chętnie uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych. Uczyli się na fantomach wykonywania wdechów ratowniczych i ucisków klatki piersiowej.

 

Zajęcia przeprowadzone były w formie zabawy. Uczniowie otrzymali książeczki na temat udzielania pierwszej pomocy wzbogacone obrazkami i kolorowankami.
Zdjęcia z zajęć można obejrzeć TUTAJ!!!
 ŚLUBOWANIE KLAS I 

 

 


23 października od samego rana panowała świąteczna atmosfera w Szkole Podstawowej w Krużlowej. Uczniowie klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy oraz przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pan dyrektor szkoły mgr Stanisław Wanatowicz powitał gorąco rodziców, nauczycieli, uczniów, a szczególnie serdecznie klasy pierwsze, którym "oddał głos". Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze.

 

Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani wicedyrektor mgr Teresa Fyda dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. 


Następnie koleżanka ze starszej klasy życzyła sukcesów w nauce. Wychowawcy wręczyli okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie, zorganizowali "słodkie" przyjęcie oraz upominki.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

 
Kierowco kochasz? - Zwolnij!17 września 2014 r. przy drodze w pobliżu Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej przeprowadzono akcję pod hasłem "Kierowco kochasz? - Zwolnij!".

Było to działanie profilaktyczne adresowane do kierowców, a jego celem - zwrócenie uwagi wszystkim zmotoryzowanym na zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkoły.

Policjanci prewencji i ruchu drogowego grybowskiego Komisariatu Policji w asyście małych pomocników - uczniów klas trzecich i ich opiekunów sprawdzali m.in. prędkość jazdy, stan techniczny pojazdów i przestrzeganie przepisów dotyczących przewozu pasażerów. Większość kierowców zasłużyła na pochwały i w nagrodę otrzymałą od dzieci czerwone serduszka. Byli jednak i tacy, któzy dopuścili się przewinień, ci otrzymali czarne serce. Na szczęście wręczono więcej czeronych niż czarnych serduszek.

Dzieci SKANDOWAŁY pouczenia oraz pochwały dla wszystkich kierowców, śpiewały piosenki i nagradzały brawami tych wszystkich, którzy jechali prawidłowo.

Akcja przyniosła wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom jak i kierowcom, którzy zdecydowanie woleli przyjąć pouczenie i czarne serduszko niż otrzymać mandat. Upomnieni obiecali, że będą przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

Po zakończonej akcji wszyscy uczniowie wzięli udział w prelekcji na temat bezpiecznego poruszania się po drodze.


Zdjęcia z akcji Kierowco kochasz? - Zwolnij! można obejrzeć TUTAJ!!!Szkoła na Olimpie


 

We wtorek 10 czerwca 2014 roku, uczniowie klas czwartych zamienili szkolne mundurki na stroje antyczne. W tym dniu odbyło się podsumowanie lekcji historii, realizowanych metodą projektu, o bogach i mitach z elementami historii starożytnej. Efektem tych lekcji jest to, że każdy uczeń stał się „specjalistą” w zakresie przydzielonego mu boga i dobrze poznał od swoich kolegów mity i koligacje rodzinne innych bogów grecko – rzymskich.


Zdjęcia z realizowanego projektu można zobaczyć TUTAJ!!!
Dzień Matki w klasie 2 b

26 maja w klasie II b odbył się uroczysty Dzień Matki. Z tej okazji dzieci zaprosiły swoje Mamy do krainy baśni i bajek. Były inscenizacje, piosenki, a nawet bajkowe zagadki. Przed gośćmi prezentowały się krasnoludki ze Śnieżką, urocza czarownica, Czerwony Kapturek i Wilk, Calineczka z Elfami, Jaś i Małgosia, Kwiatowe Wróżki. Wszyscy pięknie śpiewali, tańczyli, nie zabrakło również pięknych wierszy. Po występie dzieci wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły je na poczęstunek. Spotkanie upłynęło w atmosferze radości i dobrych życzeń. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci rodziców.

Dzień Matki w klasie 3 a 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ!!!

Dzień Matki w klasach 0

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć TUTAJ!!!IV Rodzinny Piknik z „Biedronką”

8 czerwca 2014 r.  (niedziela) przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej odbył się IV Rodzinny Piknik z „Biedronką”.


Zdjęcia z pikniku można obejrzeć TUTAJ!!!

Nowe zdjęcia z festynu kliknij TUTAJ!!!


2 czerwca Dzień Dziecka – Dzień Sportu
2 czerwca już tradycyjnie w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krużlowej Wyżnej odbyło się świętowanie Dnia Dziecka połączone z Dniem Sportu.
W tym roku był to dzień wyjątkowy, bo gościnnie w imprezie uczestniczyło 42 uczniów z nauczycielami z zaprzyjaźnionej słowackiej szkoły z Kružlove.
W ramach zajęć integracyjnych uczniowie klas IV – VI ZS-P i goście z Kružlov poznawali się, próbowali się porozumieć wykonując plakat dokumentujący zawartą znajomość.
Na zajęciach muzycznych uczyli się polskich i słowackich piosenek, a podczas zajęć sportowych rywalizowali w różnych dyscyplinach.
Podsumowaniem dnia była wspólna dyskoteka. Uczniowie i nauczyciele ze Słowacji otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy konkursów dyplomy.
Z relacji uczniów wiemy, że wizyta gości ze Słowacji zaowocowała zawarciem wielu znajomości, które już żyją na portalach społecznościowych.Zdjęcia z Dnia Dziecka można obejrzeć TUTAJ!!!
 


W międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny” wyróżnienia uzyskali następujący uczniowie:

 

 

 

Tomasz Jachowicz – kl. II

 

Tomasz Klimontowski – kl. II

 

Magdalena Jędrusik – kl. IV

 

Mirosław Jachowicz – kl. VI

 

 

 

Serdecznie gratulujemy!!!